Menu

S.S.S.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Angel Tattoo Stüdyo olarak Dövme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular bölümünü düzenledik. Umarım faydalı olabilir.[/vc_column_text][dt_gap height=”5″][vc_tabs style=”tab-style-two” interval=”0″][vc_tab title=”Dövme Yaptırmak İstiyorum.” tab_id=”1382603893562-2-10″][vc_accordion active_tab=”false” collapsible=”yes”][vc_accordion_tab title=”Fikrim Yok?”][vc_column_text]Hemen hemen tüm dövmecilerin karşılaştığı tipik sorundur. Kalıcı bir dövme taşımayı düşünüyorsanız. Bu konu hakkında araştırmalısınız. Dövme sizin bir parçanız olacaktır. Dövmecide katalogdan bakacağınız motifi yaptırmanız sizi dövme anlamın da ne derece tatmin edecektir. Biz birşeyler önermeyiz. Siz bir fikirle gelmelisiniz. Beraberce bu fikri geliştirmeliyiz.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Motif Bulamıyorum”][vc_column_text]

 

Gelişen teknoloji sayesinde internetten araştırma imkanına sahipsiniz. Bu konu hakkında bir çok site mevcut olduğu gibi google aramalarında da bir kaç anahtar kelime kullanarak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Kararsızım”][vc_column_text]Ne yaptıracağınıza karar vermediyseniz dövme yaptırmayın. Bunu bir eşya olarak değerlendirmeyin dövme sizin bir parçanız ve ölene dek taşıyacağınız bir sorumluluktur. Bulacağınız modelin sizin için bir anlam ifade ettiğinden emin olmadan dövmeciler den uzak durun[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Acıyormuş?”][vc_column_text]Evet dövme yaptırırken acır arkadaşlar bu bilenen bir gerçektir. Fakat acıyı hissetme veya acıya dayanıklılık konusunda insanlar birbirlerinden ayrılmaktadır. Bu açıdan dövme yaptırırken acısına değil. Mevcut çalışmanın estetik ve koşullara uygun olup olmadığını değerlendiriniz.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Uyuşturuyor musunuz?”][vc_column_text]Dövme yaparken herhangi bir anastezi uygulaması yapmıyoruz. Anestezi uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. Siz sadece taşıyacağınız dövmeye odaklanmalısınız.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Fiyatlar Nasıl?”][vc_column_text]Eğer gerçekten iyi bir dövme taşımak istiyorsanız. Fiyat konusunu ikinci plana atmanız gerekmektedir. Bu iş bir mal alıp satma işi olmadığı gibi ticari bir kaygı ile de yaklaşılmaz. Pazardan iki kilo patates almayla veya mağazadan bir pantolon alma gibi durumlarla kıyaslamayın yaptıracağınız dövmenin fiyatını. Çoğu yerde olduğu gibi bizde de dövme fiyatlandırması motifin temel olarak büyüklüğüne odaklı olarak değişir ve adaletli olması bakımından cm2 olarak fiyatlandırılır. Motifin işliğine göre çıkan fiyat üzerinden bir takım indirimler olabilir.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Yaş Sınırı”][vc_column_text]Stüdyomuzda 18 yaş sınırı dövmede uygulanmaktadır. Bu yasal bir durum olmadığı gibi 18 yaş altına dövme yapan arkadaşlar da mevcuttur. Gidip o stüdyolarda dilediğiniz dövmeyi yaptırabilirsiniz. Biz stüdyo olarak çok istisnai durumlar dışında 18 yaş altına dövme yapmıyoruz.

 

 

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Birden Çok Dövme Yaptırmak İstiyorum”][vc_column_text]Eğer hiç dövmeniz yoksa küçük bir dövme ile başlayabilirsiniz. Birden fazla dövmeyi aynı anda yaptırmak hem bütçenizi hemde bedeninizi zorlayabilir. Bakım sürecinde sıkıntılar yaşayabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Ya Sıkılırsam”][vc_column_text]Yaptırdığınız dövmeden sıkılma olasılığınız oldukça düşük profesyonel bir çalışmadan sıkılmazsınız. Fakat sevgili gibi ismi falan yazdırdığınız da sonrası için dövme kapattırma durumunu yaşayabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Çıkarttırmak Mümkün Mü?”][vc_column_text]Profesyonel yapılan bir dövmeyi çıkarttırmak tabi ki de mümkün. Bunun için özel merkezler ve hastahaneler mevcut bulunmakta. Lazer ile silme işlemi artık çok yaygınlaştı fakat ne derece sonuç vermekte bu konu hakkında net bir şey söylemek zor. Dövme çıkarttıracağınız zaman mutlaka iyi bir araştırma içine girin bulduğunuz yerin referanslarını inceleyin ve garanti isteyin.

Boş iğne işlemesi, sıcak ekmek basması, krem veya çeşitli kimyasallarla denek etmeyin kendinizi.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][dt_gap height=”30″][/vc_tab][vc_tab title=”Bize Nasıl Gelinmeli?” tab_id=”1382603896618-3-6″][vc_accordion active_tab=”false” collapsible=”yes”][vc_accordion_tab title=”Doğru Motifi Bulduğunuzdan Emin Olun.”][vc_column_text]Dövme yaptırmanın en kilit noktasıdır doğru motifi bulma konusu. Motifinizi iyi seçin sizden bir anlam taşısın ve tamamen size özel olsun. Dövmeciden içeri girip bodoslama motif seçip yaptırmayın ilerde pişman olursunuz[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Alkol Alsak Sıkıntı Olur Mu?”][vc_column_text]Dövmeciye gelirken alkol almayın. Bilinciniz açık ve berrak olsun. Kaldı ki alkollü arkadaşlara stüdyo olarak dövme yapmıyoruz.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Bakımlı Olmalısınız.”][vc_column_text]Bize gelmeden önce en azından bir duş alıp gelseniz hiç fena olmaz. Hem azından ter kokusundan arınmış olursunuz hemde dövme sonrası süreçte sudan uzak duracağınızdan sizin adınıza da iyi olacaktır. Ayrıca kokan yiyecekler tüketmezseniz de seviniriz. Bizde insanız.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Ön Bilgi Alınız”][vc_column_text]Stüdyoya gelmeden önce lütfen telefon ile arayıp kısa bir ön bilgi alınız. Bu hem işlemin daha hızlı olmasını hemde daha az vakit kaybı olmasının önüne geçicektir.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Cümbür Cemaat”][vc_column_text]Mümkünse gelirken eğer ilk defa dövme yaptıracaksınız size destek olabilecek bir kişiyle geliniz. Cümbür cemaat pikniğe gider gibi veya kafe de oturma muhabbet kurma kafasıyla gelmeyin. Burası bir dövme stüdyosu ve sizde dövme yaptırmaya geliyorsunuz. Sizi motife edebilecek arkadaşlarınızla geliniz.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Bizi Araştırın”][vc_column_text]Stüdyomuza gelmeden önce mümkünse yaptığımız çalışmaları şöyle bir inceleyin. Stüdyodan içeri girdikten sonra şunu yapabiliyor musunuz? Bunu yapabiliyor musunuz? gibi saçma sorular sormayın.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Gereksiz Diyaloglara Girmeyin”][vc_column_text]Stüdyoya geldiğinizde gereksiz diyaloglar kurmayın. Falanca arkadaşım dövmeci de ben buraya geldim. Ben size çok müşteri getiririm. Benim çok arkadaşım var. Sen bana güzellik yap bende sana güzellik yaparım gibi cümleler kurmayın.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”How to disable breadcrumbs”][vc_column_text]If you want to hide breadcrumbs, please:

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][dt_gap height=”30″][/vc_tab][vc_tab title=”Stüdyo Seçimi” tab_id=”1382603902292-4-3″][vc_accordion active_tab=”false” collapsible=”yes”][vc_accordion_tab title=”Mutlaka Ön Araştırma Şart”][vc_column_text]Gideceğiniz stüdyo hakkında bilgi sahibi olmadan stüdyoya ya gitmeyin. İnternet sitesini inceleyin, Mümkünse gelip birebirde ortamı ve yapılan işleri yerinde inceleyin.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Soru Sormaktan Çekinmeyin.”][vc_column_text]Gitmiş olduğunuz stüdyoda kullanılan malzemeler ortamın sterilliği hakkında mutlaka soru sorunuz. Merak ettiğiniz mantıklı sorular dövmeciler tarafından cevaplanacaktır. Bilinçli olmanız dövmeci açısında da motive edici bir durum olacaktır.

Saçma sorular sormamaya özen gösteriniz.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Yapılan Çalışmalara Bakınız.”][vc_column_text]Geldiğiniz stüdyoda daha önce yapılmış olan çalışmaların gösterilmesini isteyiniz. Özellikle istediğiniz tarzda bir çalışma var ise onun örneklerini inceleyiniz. Beklentilerinize uymayan stüdyolarda dövme yaptırmayınız.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Kulaktan Dolma Bilgiler?”][vc_column_text]Dövme konusunda kulaktan dolma bilgilerle gelmeyiniz. Eş dost önermesi şöyle olmalı böyle olmalı gibi fikirlerden çok dövmeyi size yapacak olan dövmecinin ne dediği önemlidir.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Sterilzasyon”][vc_column_text]Dövme yapılacak alanın durumunu gözlemleyin. Sağlıklı olmayan koşullarda dövme yaptırmayın. Sağlığınız herşeyden çok daha önemli bunu asla unutmayın[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][dt_gap height=”30″][/vc_tab][vc_tab title=”Bakım Süreci” tab_id=”1382603981646-4-6″][vc_accordion active_tab=”false” collapsible=”yes”][vc_accordion_tab title=”En Önemli Öncelik.”][vc_column_text]Dövmenizi yaptırdıktan sonra bolca krem sürülerek dövme yapılan bölge strej filimle sarılarak kapatılmaktadır. Bunun en önemli nedeni iğneden dolayı tahriş olan bölgenin kabuk tutmaması ve nemli kalmasını sağlamaktadır. Süreç sonunda bir daha bu işlem uygulanmaz.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Su İle Temas.”][vc_column_text]Dövme yapılan bölge tahriş olduğundan ötürü su ile temas etmesi durumunda dövmenin kabuk tutma süreci hızlanacaktır. Sağlıklı bir dövmede kabuk tutma olayını minimuma indirmek adına dövme yapılan bölgenin su ile çok az teması önemlidir. Bu temasta bile kullanılan kremi bolca sürüp kese vs benzeri durumları yapmadan su ile temas belirli ölçülerde sağlanabilir.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Krem Sürmek?”][vc_column_text]Dövme yaptırdıktan sonra kullanacağınız krem ile alakalı olarak kremi çok az miktarda ve bölgenin kremi emecek şekilde sürülmesine özen göstermek gerekmektedir. Krem sürme işlemi dövme yapılan bölgeye masaj şeklinde yedirme şeklinde olmalıdır. Fazla krem miktarı dövmenin kabuk tutmasına neden olacaktır.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Tahrişten Uzak Durmak”][vc_column_text]Yaptırmış olduğunuz bölgeyi tahrişten ve dış etkenlerden uzak tutmanız iyileşme sürecinde dövmeniz adına önemlidir. Eğer vücudunuz da kapalı bir bölgedeyse yünlü pamuklu ve dar kıyafetlerden uzak durmalısınız.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Dış Etkenlerden Uzak Durmak”][vc_column_text]Dövme yaptırdıktan sonra doğrudan güneş ışığına çıkmamanız gerekmektedir. İyileşme sürecinde güneş dövmenin renklerinin veya tonlamanın bozulmasına neden olur. Ayrıca solaryuma girilmesini de tavsiye etmiyoruz.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Deniz ve Havuz Olayı”][vc_column_text]Yaptırmış olduğunuz dövme tamamen iyileşene kadar denizden ve havuzdan uzak durmanızda fayda var. Bunun en başlıca nedeni oluşabilecek enfeksiyon durumudur.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Rötuş Durumu”][vc_column_text]Dövmenizi yaptırdıktan 1 ay sonra mutlaka uğramanız gerekmektedir. Dövmede iyileşme sürecinde yaşanan herhangi bir aksaklıktan ötürü oluşabilecek olan deformasyonları rötuş ile düzeltmek mümkündür. Fakat aradan aylar geçtikten sonra gelinirse yine benzer bir ücret ödeyeceğinizi unutmayın.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Yenileme”][vc_column_text]Kimi dövmeler yıllar içinde renk ve tonlamada kayıplara uğrayabiliyor. Bu anlamda dövmenizi yeniletme ve renklerini canlandırma imkanına sahipsiniz. Profesyonel yapılan işler yıllarda formunu kaybetmeden yapıldığı gün ki gibi kalmaktadır.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][dt_gap height=”30″][/vc_tab][vc_tab title=”Genel Sorular” tab_id=”1382603745-1-29″][vc_accordion active_tab=”false” collapsible=”yes”][vc_accordion_tab title=”Yaptırırken 2 Defa Düşünmeniz Gereken Dövmeler”][vc_column_text]Bunların en başında sevgili isimleri gelmekte. Sevgililik durumu sona erince bir takım sıkıntılar doğurabileceğinden sevgili ismi yazdırmanızı önermiyoruz.

Ünlü isimlerin yaptırdığı dövmelerin birebir aynısı yaptırma eğilimi. Unutmayın ki dövme kişisel bir durumdur ünlü birisinin taşıdığı dövme sizi ünlü başarılı ve onun gibi yapmaz.

Biraz Düşünün!![/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Siz Bu Listedekiler Dövme Yaptırmaya Gelmeyin”][vc_column_text]- 18 yaşının altındakiler
– Hamilelik ve emzirme dönemindekiler
– İleri derecede alerjik ve deri hastalığı olanlar
– Hemofili ve trombosit fonksiyon bozukluğu olanlar
– Kontrolsüz hipertansiyon hastaları
– Kan yoluyla bulaşabilen Hepatit b, Hepatit c, Hiv ,ve Frengi virüslerinden herhangi birine sahip birisi
– Kalp rahatsızlığı, diyabet, epilepsi, gibi rahatsızlıkları olanlar doktor izniyle gelebilirler.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Dövme Kansere Yol Açar Mı?”][vc_column_text]Dövme adamı kanser etmez. Ama dövmecileri kanser eden bir takım arkadaşların olduğu doğrudur. Kullandığımız boyalar doğal boyalar olduğundan cilde herhangi bir zararı yoktur[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Dövme Abdeste Mani’midir?”][vc_column_text]Biz din adına fetva verecek bir durumda olmadığımız için google bu soruyu sormanız daha faydalı olacaktır.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Dövme Günah ‘mıdır”][vc_column_text]Bu konuyu da işin ehli kişilere sormanızı ve araştırmanızı tavsiye etmekteyiz.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Ortamın Hijyenik Olduğunu Nasıl Anlarım”][vc_column_text]Öncelikle şunu kesinlikle unutmayın. Nasıl bir lokantaya gittiğinizde yemeğinizden böcek çıkmasını istemiyorsanız. Dövme stüdyosunun da hijyen kurallarına uyduğuna emin olun. Bunun için

İğnelerin tek kullanımlık olduğunda ve mümkünse sizin gözleminizde makine kurulumu isteyin.
Kullanılan uçların ve griplerin steril pakette olduğunu gözlemleyin.
Dövmecinin eldiven kullanımına dikkat edin.
Boya konulan kapların temiz olduğuna emin olun.
Kullandığı boya markası hakkında bilgi isteyin.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Dövmeden Sonra Epilasyon”][vc_column_text]Dövmeden sonra dövme yapılan bölgeye lazer epilasyon uygulanması söz konusu bile değildir. Lazerler kıl köklerine müdahale ettiğinden dolayı dövmeniz zarar görür. Mümkünse epilasyondan sonra dövme yaptırın[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Senelik Dövme? 1-3-5 Yıllık”][vc_column_text]Bazı şuursuz arkadaşların ortaya attığı, ne zaman ortaya atıldığı, kim tarafından yapıldığı ve kime uygulandığı bilinmeyen şehir efsanesi. Senelik, 3 aylık vs tarzında bir dövme çeşidi yoktur arkadaşlar. Geçiçi dövme dediğimiz uygulama kına ile yapılır ve maksimum 2 hafta sonra tamamen kaybolur. Bazı işgüzar modellerin ortaya attığı bu şehir efsanesi yok. Varsa örneği getirin bizde inceleyelim[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”Teşekkürler.”][vc_column_text]Buraya kadar sıkılmadan en başından sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Yok yinede aklımda sormak istediğim şeyler var diyorsanız. Telefonla arayabilir veya iletişim formunu doldurabilir siniz? Sormak sorgulamak zeki adamların işidir.

 

Görüşmek dileğiyle.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][dt_gap height=”30″][/vc_tab][vc_tab title=”Sormak İstedikleriniz?” tab_id=”1382604100452-5-8″][vc_column_text]Yinede aklınıza takılan farklı bir soru sormak isteseniz bize bu formdan ulaşabilirsiniz[/vc_column_text][dt_gap height=”10″][dt_contact_form fields=”name,email,telephone,country,message” message_height=”7″ required=”name,email,message” button_title=”Send question” button_size=”medium”][dt_gap height=”10″][/vc_tab][/vc_tabs][dt_gap height=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][dt_banner target_blank=”true” bg_color=”#000000″ bg_opacity=”50″ text_color=”#ffffff” text_size=”normal” border_width=”0″ outer_padding=”10″ inner_padding=”0″ min_height=”270″ animation=”fade” bg_image=”https://angeltattoostudio.com/wp-content/uploads/2013/12/kelebek-tattoo-dovme-21.jpg” link=”https://angeltattoostudio.com/tattoo/”]

ÇALIŞMALARIMIZ

Y

[/dt_banner][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][dt_banner target_blank=”true” bg_color=”#000000″ bg_opacity=”50″ text_color=”#ffffff” text_size=”normal” border_width=”0″ outer_padding=”10″ inner_padding=”0″ min_height=”270″ animation=”fade” bg_image=”https://angeltattoostudio.com/wp-content/uploads/2013/12/tattoo_and_tattoo_cene_piercingleri-13.jpg” link=”https://angeltattoostudio.com/piercing”]

PIERCNG

Piercing Uygulamalarımız

[/dt_banner][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][dt_banner target_blank=”true” bg_color=”#000000″ bg_opacity=”50″ text_color=”#ffffff” text_size=”normal” border_width=”0″ outer_padding=”10″ inner_padding=”0″ min_height=”270″ animation=”fade” bg_image=”https://angeltattoostudio.com/wp-content/uploads/2013/12/kaplan-dovme-tattoo1.jpg” link=”https://angeltattoostudio.com/videolar”]

VIDEO

Çalışmalarımızdan kısa videolar

[/dt_banner][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][dt_banner target_blank=”true” bg_color=”#000000″ bg_opacity=”50″ text_color=”#ffffff” text_size=”normal” border_width=”0″ outer_padding=”10″ inner_padding=”0″ min_height=”270″ animation=”fade” bg_image=”https://angeltattoostudio.com/wp-content/uploads/2013/12/Avcilar-Tattoo-Studio-0212-509-20-64-7.jpg” link=”https://angeltattoostudio.com/studyo/”]

STÜDYOMUZ

Stüdyo Fotoğraflarımız

[/dt_banner][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]